Zaznacz stronę

CARVING MASTERS 2018

28.04-01.05.2018 – Sölden, Austria

Półoficjalna niemieckojęzyczna impreza masowa ze świetną luźną atmosferą na zakończenie sezonu w Sölden.
Kto był ten wie… kto nie był niech się dowie 🙂

NOBILE ROME SAFARI 2018

06-08.04.2018 Campo Felice & Campo Imperatore (Rzym), Włochy

Rzym to duże europejskie miasto z łatwym i szybkim dostępem do gór. W okolicy jest wiele ciekawych ośrodków narciarskich gdzie nawet bez umawiania codziennie spotyka się kilka/ kilkanaście osób jeżdżących na twardym zestawie snowboardowym.
Odwiedziliśmy dwa ośrodki nieopodal Rzymu. Ich cechą szczególną jest to, że z każdym z nich wiąże się historia dotycząca sławnej osobistości.
Campo Felice – bardzo ciekawe i różnorodne trasy, z których jedna była często dyskretnie eksploatowana przez Jana Pawła II.
Campo Imperatore – ośrodek zbudowany na wyraźne polecenie dyktatora Benito Mussoliniego i stało się jego więzieniem końcem 1943 roku. Piękne miejsce, rewelacyjny prawdziwie włoski klimat.

WORLD CARVING SESSION 2018

16-18.03.2018 – Pitzal, Austria

Największa oficjalna impreza carvingowa, na której poza namiotami wystawienniczymi są też pokazy stylów jazdy oraz szkolenia. Gospodarzem jednego ze szkoleń było PriMeBoards i ku naszemu ogromnemu zadowoleniu cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku WCS odbył się na lodowcu Pitztal – miejsce równie idealne jak zeszłoroczny Jochtal.

MOON & CARVE 2018

10-11.03.2018 – Höchst Frutigen, Szwajcaria

Extreme-carvingowe szaleństwo ze wskazaniem na możliwie najdłuższe i najtwardsze deski jakie tylko można znaleźć.
Tutaj zakręt liczy się tylko wtedy jeśli dotknęło się go pachą.

NOBILE CARVING WEEKEND 2018

23-25.02.2018 – Monte Livata (Rzym), Włochy

Nobile Carving Weekend zorganizowaliśmy w ośrodku „Monte Livata”, czyli „Góra Rzymska” z Coloseum w logo, która jest najbliżej położonym ośrodkiem od stolicy Włoch. To właśnie tam w latach 90tych snowboard (oczywiście twardy) stawiał swoje pierwsze kroki. Trasy trudne, wąskie i strome, ale jeśli ktoś ogarnia krótkie slalomki i lubi pracować to znajdzie tam swój raj na ziemi, dodatkowo wzbogacony o wspaniałą atmosferę jaką tworzy ekipa że stacji.

ITALIAN CARVERS DAYS 2018

19-21.01.2018 – Ovindoli (Rzym), Włochy

Większość z nas w szkole na geografii była chyba akurat w ubikacji, bo na hasło: „impreza snowboardowa w okolicach Rzymu” robi wielkie oczy.
Tak! z rzymskiego lotniska jest ciut ponad godzina drogi do kilku fajnych ośrodków narciarskich. Sezon trawa od grudnia do maja, a przez większą jego część codziennie rano warunki są raczej trudne – lodowy beton. Więc jeśli ktoś ma jaja i czworogłowe z tytanu to będzie bardziej niż zadowolony.